Dlažba
Ploty
Cestné prvky
Tvárnice

RADY A TIPY

Zásady pri stavbe plotu z TerraBella MT

Čo treba dodržať pri stavbe oplotenia z TerraBella MT.

Murovacie tvárnice TerraBella MT sa ukladajú dnom nahor, na betónový základ šírky 40 cm a určenej výšky v závislosti od geologických pomeroch v mieste stavby oplotenia.

Betónový základ je potrebné odizolovať hydroizoláciou z toho dôvodu, aby nepresakovala vlhkosť zo zeminy až do samotných plotových tvárnic TerraBella MT a tým sa predišlo cementovým výkvetom.

Plotové tvárnice sa ukladajú na cementovú maltu so šírkou škáry 1 cm vo vodorovnom smere a bez škáry vo zvislom smere.

Plotové tvárnice ukladané na seba vo zvislom smere nevytvárajú žiadnu škáru nakoľko je potrebné ich ukladať na doraz.

Dutinu, ktorá vznikne pri spoji tvárnic a je zapríčinená tvarom plotových tvárnic je potrebné taktiež plniť cementovou maltou. Pri modulovej vzdialenosti 2,5 m sa umiestňuje plotová tvárnica s názvom krajovka, ktorá obsahuje kruhový otvor v priečnom smere tvarovky.

Otvor je potrebné plniť 4 až 6 prútmi výstuže V 8 mm v závislosti od výšky oplotenia a následne zaliať betónovou zálievkou. Tvarovky sa ukladajú v radoch na seba a preväzujú sa o 1/3 tvarovky. Na ukončenie plotov sa používajú polovičné prvky, ktoré je možné rezať rozbrusovačkou na dĺžku potrebnú k ukončeniu oplotenia.

Katalóg 2019

Pozrite si aktuálny katalóg dlažieb, cestných prvkov, tvárnic a plotových prvkov Terrabella pre rok 2019 »

O našej betonárni

Produkty s ochrannou známkou Terrabella sa vyrábajú v našej vlastnej betonárni v Malženiciach pri Trnave. Investície sme nasmerovali do kúpy najmodernejších výrobných liniek.

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.