Dlažba
Ploty
Cestné prvky
Tvárnice

RADY A TIPY

Výroba a predaj zámkovej dlažby

Ako vyrábame zámkovú dlažbu?


Zámková dlažba TERRABELLA® je dvojvrstvová vibrolisovaná dlažba
S výrobou dlažby máme už viac ako 15-ročné skúsenosti. Pri výrobe používame najmodernejšie výrobné technológie a postupy, čím garantujeme, že dlažby, ktoré našim zákazníkom predávame spĺňajú všetky normy STN EN 1338 a dodržiavajú kritéria zhody CE. Okrem toho sme na ochranu povrchov dlažby vyvinuli špeciálnu hydrofobizáciou TerraGUARD®, ktorá zabraňuje nasiakavosti dlažby dažďovou vodou, ktorá býva častou príčinou cementových výkvetov na nášľapnej ploche tvaroviek. Vďaka TerraGUARD® naše dlažby lepšie odolávajú mrazu a posypovým soliam.


Výroba vrstiev dlažby

Dvojvrstvová vibrolisovaná dlažba TERRABELLA® sa vyrába na zariadení s dvoma násypníkmi pre betónovú zmes. V prvom miešacom zariadení sa zmiešava jadrová vrstva, do ktorej sa postupne pridáva štrkopiesok, voda, cement a prísady potrebné na výrobu nosnej vrstvy dlažbovej tvarovky.

V druhom miešacom zariadení sa zmiešava betónová zmes vody, cementu, štrkopiesku (menšej frakcie ako pri jadrovej vrstve), prísad a prímesí potrebných na výrobu nášľapnej vrstvy. Každá zmes sa umiestni do zásobníka. V prvej fáze sa jadrová vrstva zavibrováva a lisuje na drevenú podložku. V druhej fáze prichádza na rad nášľapná vrstva dlažbovej tvarovky, ktorá sa takisto zavibruje a nalisuje.


Sušenie dlažieb a paletovanie

Takto vyrobené dlažby smerujú na drevenej podložke do sušiarne. Po dostatočnom vysušení a vytuhnutí sa dlažbové tvarovky umiestňujú na palety. Paletovací prístroj ukladá dlažbové prvky po vrstvách. Niekedy sa dlažbové kocky ukladajú na paletu striedavo - jedna vrstva v priečnom a druhá v pozdĺžnom smere na paletu.

Obr. 1: Výrobný proces: Vonkajšia dlažba na drevenej podložke Vyzrievanie dlažieb na sklade

Nasleduje balenie paliet. Tie sa potom umiestňujú na sklad, kde dlažby ďalej vyzrievajú a získajú potrebnú betónovú pevnosť.


Predaj zámkovej dlažby TERRABELLA® cez e-shop

Po dostatočnom vyzretí betónu je zámková dlažba vhodná na predaj. 

Cez internetový obchod TERRABELLA® nakupujete vonkajšiu dlažbu priamo od výrobcu. Predaj dlažby TERRABELLA® koncovým klientom v maloobchode zabezpečujeme cez našich vlastných obchodných manažérov alebo cez internetový obchod. Kontakty nájdete v sekcii Kontakt.

Počas hlavnej sezóny, najmä v letnom období, beží výroba v dvojsmennej prevádzke. Vonkajšiu dlažbu vyrábame v Malženiciach, v okrese Trnava, odkiaľ vieme zabezpečiť jej dodanie a dovoz v rámci celej Slovenskej republiky. 

Katalóg 2019

Pozrite si aktuálny katalóg dlažieb, cestných prvkov, tvárnic a plotových prvkov Terrabella pre rok 2019 »

O našej betonárni

Produkty s ochrannou známkou Terrabella sa vyrábajú v našej vlastnej betonárni v Malženiciach pri Trnave. Investície sme nasmerovali do kúpy najmodernejších výrobných liniek.

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.