Dlažba
Ploty
Cestné prvky
Tvárnice

RADY A TIPY

Z čoho stavať plot

Stavba plotov z murovacích plotových tvárnic je oproti stavbe z debniacich tvárnic efektívnejšia.

Mnoho drobných stavebníkov sa tradične rozhodne pri stavbe plotu pre debniace betónové tvárnice, ktoré máme tiež v ponuke. Spoločnosť KLARTEC, spol. s r. o. však pri stavbe plotu z betónových tvárnic odporúča skôr využiť inovatívne riešenie plotov z murovacích tvárnic Terrabella MT.

Využitie murovacích tvárnic Terrabella MT - plotových tvárnic zjednoduší výstavbu plota a ušetrí finančné prostriedky.

Murovacia tvárnica TerraBlok MT základný prvok 500 x 200 mm v kombinácii s krajovkou 500 x 200 mm vytvárajú jednoduchú, ale pritom stabilnú konštrukciu oplotenia. Jedinečnosť nášho riešenia spočíva v integrovaní stĺpov priamo do línie oplotenia bez toho, aby vytŕčali.

Murovacie tvárnice sa ukladajú dnom nahor. V prípade stavby oplotenia spoločnosť KLARTEC, spol. s r. o., výrobca tvárnic TERRABELLA®, odporúča dodržať vzdialenosť medzi stĺpmi 2,5 m. Múr je možné vyskladať zo základných a polovičných prvkov, polovičné prvky je možné štiepiť na požadované dĺžky prvkov.

Do rohov, na stĺpy a ukončovanie múrov sa používajú koncové prvky, cez ktoré po celej výške prechádza kruhový otvor. Otvor v tvárnici sa vystužuje 4 až 6 prútmi hrúbky V 8 mm a zapúšťa sa do podbetónovaného múru, ktorý slúži ako betónový základ.

Následne je potrebné otvor vyplniť betónovou zálievkou. Medzi spoje murovacích tvárnic sa nanáša cementová malta.

Porovnanie:

Stavba plotu z murovacích tvárnic oproti debniacim tvárniciam:

- murovacie tvárnice nie je potrebné plniť betónom nakoľko sa ukladajú dnom nahor

- úspora betónu na rozdiel od debniacich tvárnic

- úspora výstuže, nakoľko je potrebné vystužovať len stĺpy

- úspora času pri manipulácii voči debniacim tvárniciam

- rovnaká hrúbka oplotenia (stĺpy nevyčnievajú) 

Prečítajte si viac v súvisiacom článku: Povolenie na stavbu plota

Katalóg 2019

Pozrite si aktuálny katalóg dlažieb, cestných prvkov, tvárnic a plotových prvkov Terrabella pre rok 2019 »

O našej betonárni

Produkty s ochrannou známkou Terrabella sa vyrábajú v našej vlastnej betonárni v Malženiciach pri Trnave. Investície sme nasmerovali do kúpy najmodernejších výrobných liniek.

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.