Dlažba
Ploty
Cestné prvky
Tvárnice

RADY A TIPY

Ako zvoliť hrúbku zámkovej dlažby?

Ako správne zvoliť hrúbku zámkovej dlažby?

Hrúbka zámkovej dlažby sa určuje podľa toho, aké je predpokladané zaťaženie, ktoré bude na dlažbu pôsobiť po jej položení.

1. Pochôdzne plochy - hrúbka dlažby

Pri pochôdzných plochách je možné vybrať si dlažbu v hrúbke 4 až 6 cm.

2. Pojazdné plochy so zaťažením do 3,5 t - hrúbka dlažby

Pri pojazdných plochách, ktoré sú zaťažované vozidlami s hmotnosťou do 3,5 tony štandardne postačuje dlažba s hrúbkou 6 cm.

3. Pojazdné plochy so zaťažením nad 3,5 t - hrúbka dlažby

Pojazdné plochy, ktoré sú zaťažované vozidlami nad 3,5 t si vyžadujú väčšiu hrúbku dlažbových tvaroviek, inak by mohli popraskať hrany. Okrem toho, je treba brať ohľad aj na správny spôsob uloženia tvaroviek, ktorý vplýva na celkovú stabilitu plochy.

Pri pojazdných plochách zaťažovaných vozidlami o hmotnosti nad 3,5 tony, je odporúčaná hrúbka dlažby 8 až 10 cm.

Informácia o hrúbke nášľapnej vrstvy pre zámkovú dlažbu: minimálna výška nášľapu je podľa normy 4 mm. Hrúbka nášľapu pri zámkových dlažbách Terrabella je 6-7 mm.

Katalóg 2019

Pozrite si aktuálny katalóg dlažieb, cestných prvkov, tvárnic a plotových prvkov Terrabella pre rok 2019 »

O našej betonárni

Produkty s ochrannou známkou Terrabella sa vyrábajú v našej vlastnej betonárni v Malženiciach pri Trnave. Investície sme nasmerovali do kúpy najmodernejších výrobných liniek.

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.