Dlažba
Ploty
Cestné prvky
Tvárnice

RADY A TIPY

Vyberte si betónový plot podľa vašich predstávPri tohto základného poslania aj inú funkciu – sú významným architektonickým prvkom. Zohrávajú dôležitú estetickú rolu, lebo dotvárajú okolie domu a celkový dojem zo záhrady.

Kedysi sa ploty stavali prevažne z jednoduchého pletiva. Dnes je k dispozícii nespočetné množstvo materiálov, z ktorých sa dá okolie domu, chalupy či chaty oplotiť – od dreva, kovu, plastu, až po kameň či betón.

Pletivo neposkytuje súkromie ani bezpečie, o drevené ploty sa treba pravidelne starať, lebo inak nemajú dlhú životnosť a kovové oplotenie je nielen nákladné, ale výsledok môže pôsobiť v konečnom dôsledku nevkusne gýčovo. Preto v ostatných rokoch získavajú čoraz väčšiu popularitu betónové ploty.

Dôvody spadajú do dvoch kategórií.

  1. Betón je osvedčený, trvácny materiál, odolný aj voči tým najdrsnejším poveternostným podmienkam.

  2. Betónový plot zabezpečuje pre príbytok vysokú mieru súkromia bezpečia a v prípade potreby sa dá z neho vytvoriť aj dobrá protihluková bariéra.

Nie je však betón ako betón. Dôležité je zvoliť si na stavbu betónového plotu murovacie betónové tvárnice, nie debniace, ktoré sa na stavbu plotov využívali v minulosti skôr z núdze, lebo pre tento účel nespĺňajú normy a nemajú vhodné vlastnosti (napríklad zbytočne veľa betónu, obrovská prácnosť).

Murovacie tvárnice sú na stavbu plotov oveľa vhodnejšie ako debniace tvárnice nielen pre lepšie vlastnosti, ale aj pre výraznú úsporu betónu. Pri stavbe oplotenia z murovacích tvárnic stačí použiť až o 75 % menej betónovej zmesi, než pri stavbe plota z debniacich tvárnic. Navyše, keďže tieto tvárnice sú duté, nehrozí, že sa na povrchu plotu časom vyzrážajú soli tak, ako na debniacich tvárniciach, ktoré sú vyplnené betónovou zmesou. Ďalšia výhoda murovacích tvárnic je, že sa vyrábajú z ľahkého materiálu, preto sa môžu ukladať ručne.

Ak viete, že chcete trvácne a odolné oplotenie, ktoré vám zabezpečí maximálnu mieru súkromia a bezpečia, ale obávate sa, že váš betónový plot v nezáživnej sivej farbe vám pokazí estetický dojem z celého príbytku a okolia, vedzte, že to tak vôbec nemusí byť. Spoločnosť KLARTEC, spol. s r. o., ktorá vo vlastnej betonárni vyrába produkty s ochrannou známkou TERRABELLA®, dodáva plotové tvárnice rôznych farieb a odtieňov.

Farebnosť plotových tvárnic namiešavame podľa požiadaviek zákazníkov – najčastejšie podľa farby fasády rodinného domu, ktorý má plot obklopovať, alebo kombinujeme farbu plota s použitou zámkovou dlažbou pri dome a na chodníkoch. Ak sa rozhodnete pre tradičné sivé murovacie tvárnice, môžete ich samozrejme obložiť rôznymi obkladmi – či už keramickými alebo betónovými tehličkami, kameňom či imitáciou kameňa, alebo natiahnuť na plot fasádu v;súlade s fasádou domu.

Nerobte pri výbere plotu kompromisy. Užívajte si výhody betónového plotu a vyberte si u nás presne taký povrch, aby perfektne ladil s vaším domom a jeho okolím.

Katalóg 2019

Pozrite si aktuálny katalóg dlažieb, cestných prvkov, tvárnic a plotových prvkov Terrabella pre rok 2019 »

O našej betonárni

Produkty s ochrannou známkou Terrabella sa vyrábajú v našej vlastnej betonárni v Malženiciach pri Trnave. Investície sme nasmerovali do kúpy najmodernejších výrobných liniek.

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.