Dlažba
Ploty
Cestné prvky
Tvárnice

RADY A TIPY

Trocha o výmývanej zámkovej dlažbe

V minulosti odrádzal od vymývaných dlažieb obmedzený výber farieb a vzorov. Dlažbu TERRABELLA si dnes môžete vybrať s presne takým odtieňom a vzorom, aký si želáte.


Ktoré veci najviac ovplyvňujú celkový dojem, aký získate pri pohľade na dom? Určite to je architektúra stavby, plot, farebné zladenie a celková úprava terénu i okolia. Každý môže mať iné kritériá, ale jednu vec stavitelia pri hľadaní celkovej harmónie stavby často podceňujú – dlažbu.

Dlažbe do vonkajších priestorov sa neraz nedostáva takej pozornosti, akú by si zaslúžila. Pritom ide o prvok, ktorý výrazne dotvára celkový estetický dojem aký z vášho domu nadobudnú okoloidúci, návšteva, ale hlavne to, ako sa vo svojom domove budete cítiť vy sami.

Stavitelia dnes majú na výber viacero možností, z čoho urobiť záhradný chodník, terasu za domom, okolie bazénu, alebo ako upraviť vjazd do garáže. Jedným z tradičných materiálov pre povrchové úpravy vonkajších priestorov sú vymývané betónové dlažby. Tie boli odjakživa mimoriadne pevné, trvácne, a tiež odolné voči obrusu, poveternostným vplyvom aj posypovým soliam. Okrem dlhej životnosti sa vyznačujú aj protišmykovými vlastnosťami.

Pre výborné parametre nachádzala betónová dlažba vždy uplatnenie na vonkajších komunikáciách, hlavne na chodníkoch. Paleta farieb a vzorov, s ktorých sa dalo vyberať, však bola obmedzená. Typická vymývaná dlažba bola nezáživne sivá. V najlepšom prípade sa dalo vyberať z niekoľkých dodatočných základných farieb. Obmedzený výber odrádzal domácich staviteľov, lebo im záleží na vzhľade a dobrom pocite, ktorý vytvorí perfektné zladenie dlažby s domom a okolím.

Dnes už nemusia stavitelia o ideálnej vymývanej dlažbe iba snívať. V spoločnosti KLARTEC, spol. s r. o., ktorá vo vlastnej betonárni vyrába produkty s ochrannou známkou TERRABELLA®, si môžete vyberať zo širokej palety vzorov a farieb. Ak budete chcieť niečo jedinečné, namiešame vám odtieň a typ vymývanej dlažby presne podľa vášho želania. Nemusíte stavať námestie, aby ste si mohli vybrať dlažbu vyrobenú na mieru iba pre vás – či už v rozličných farebných odtieňoch, s primiešaním rôznych prírodných ušľachtilých kamenív, prípadne štýlové dlažby s historickým nádychom.

Vymývaná dlažba TERRABELLA® obsahuje výlučne prírodné kamenivá, vďaka čomu nepôsobí umelo, ale naopak navodzuje pocit spojitosti s prírodou. Pritom si samozrejme zachováva všetky parametre a vlastnosti betónovej dlažby – variabilita a prírodné materiály nijako nenarúšajú jej kvalitu, pevnosť či celistvosť. To všetko za priaznivú cenu.

Nerobte viac pri výbere vonkajšej dlažby kompromisy. Inšpirujte sa našou širokou ponukou a dotvorte si exteriér domu vymývanými dlažbami TERRABELLA®, ktoré sú nielen kvalitné a trvácne, ale aj štýlové.

Katalóg 2019

Pozrite si aktuálny katalóg dlažieb, cestných prvkov, tvárnic a plotových prvkov Terrabella pre rok 2019 »

O našej betonárni

Produkty s ochrannou známkou Terrabella sa vyrábajú v našej vlastnej betonárni v Malženiciach pri Trnave. Investície sme nasmerovali do kúpy najmodernejších výrobných liniek.

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.